تابلو آینه کاری


تابلو آینه کاری

امروزه در دکوراسیون منزل بیشتر از قاب های تزیینی استفاده میشود که بضی از ان ها کار دست، مانند تابلو اینه کاری که به هر شکل و تصویری که بخوایم با یکم مهارت میتونیم یک تابلو زیبا درست کنیم قاب آینه کاری نوعی تزیین داخلی، با چسباندن قطعه های کوچک آینه به شکل های هندسی و گل و بته های مختلف است.
تابلو درخت

 

ساخت تابلوهای دکوراتیو با آینه های شکسته چندان سخت نیست و در خانه هم می توانید با کمی وسایل آنها را بسازید. برای ساخت این تابلو به یک بوم نقاشی در اندازه دلخواه، مقداری چسب بسیار محکم برای چسباندن قطعات آینه، مقداری آب و سیمان برای ملات، آینه های خورد شده و طرحی زیبا و از پیش تعیین شده دارید. قبل از شروع کار اول طرح مورد نظر را به شکلی بسیار کمرنگ روی بوم، آرام بکشید تا کار نهایی، منظم تر و زیباتر شود. اکنون باید به سراغ تکه های آینه های شکسته بروید و پیش از هرچیز مراقب انگشتانتان باشید تکه های آینه را با چسب بسیار محکم و مخصوص، داخل خطوط طرح مورد نظرتان که روی بوم کشیده اید، بچسبانید و میتوانید برای زیبایی بیشتر، قطعات شبیه به هم را برای یک قسمت خاص از طرح استفاده کنید تا جلوه بیشتری داشته باشد. فراموش نکنید که در تابلو هرچه قطعات آینه ریز و ظریف تر باشد، نتیجه نهایی زیباتر و لوکس تر به نظر خواهد رسید و شکست نور در آن فوق العاده چشمگیر خواهد بود
حال بعد از چسباندن قطعات آینه، باید به کمک آب و سیمان، مقداری ملات درست کنید و با این ملات درزهای آینه های شکسته را پر کنید اگر که کمی از ملات ها روی اینه ها کشیده شد و کثیف شد نگران نباشید و به کار خود ادامه دهید و بعد با یک دستمال تمیز فقط روی ان قسمت های کثیف شده بکشید. این کار هم به جلوه بیشتر و بهتر دیده شدن خطوط مابین آینه ها کمک میکند و هم استحکام نهایی کار را افزایش میدهد. بعد از یک شبانه روز کامل که سیمان خشک شد و خودش را گرفت، ساخت تابلوی شما تمام خواهد شد.

 

 

 

اگر بخواهیم با قیمت مناسب و پایین، چند اثر زیبا و هنری که جلوه ای زیبا و ارتقا دهنده نمای اتاق و دکوراسیون منزل باشد معرفی کنیم، یکی از آن آثار تابلو آینه ای خواهد بود که از بهترین انتخاب ها برای خرید به حساب خواهد آمد. تلفیق و ترکیب هنر، آینه و عناصر طبیعی و مصنوعی از ویژگی های این محصول بدیع و زیباست. آن ها از نظر بصری فضا را وسیع تر نشان داده و نور محیط را تشدید میکند. حالا با این تفاسیر، این عنصر کاربردی تزیینی، اگر با هنر های تجسمی نیز همراه و ترکیب شود بدون شک زیبایی و جلوه مضاعف از خود نشان خواهد داد. خوشنویسی، هنری متعالی و چشم نواز است. این هنر حس آرامش و نظم و ترتیب را در محیط جاری می سازد به ویژه اگر با جملات قصار و زیبای برگرفته از اشعار شاعران بلند آوازه باشد. در تابلو آینه ها از این خصوصیت خوشنویسی با خوش سلیقگی و به وفور استفاده شده است.

 

قاب آینه ایی

 

جنس و متریال تابلو آینه ای

این محصول زیبا با چندین متریال شناخته شده تولید می شوند که از جمله متداول ترین آن ها می توان به جنس چوب و فراورده های آن مانند ام دی اف اشاره کرد. متریال های دیگری مانند پی وی سی هم جزو عناصر ساخت تابلو آینه هستند. این عنصر دکوراتیو، به صورت یک تکه و چند تکه طراحی و تولید شده و از وزن کمی برخوردار است که به آسانی روی دیوار منزل یا محیط کارتان نصب می شود.

 

 

 

بهترین مکان برای نصب

به طور کلی تابلو های تزیینی از هر نوع و مدل که باشد باید در جایی نصب شود که بهترین زاویه دید را از هر جهتی داشته باشد. دیوار های خالی بهترین جای نصب به حساب می آیند تا جلوه و زیبایی خود را در بیشترین حد خود نشان دهند. حتی مکان آن ها را دقیقا در مرکز صفحه دیوار نصب کنید و با قرینه سازی، دکوراسیون منزل خود را بیشتر جلوه گر کنید. اما بسیار واضح است که این یک قانون نیست و ما می توانیم در هر جایی از اتاق نشیمن گرفته تا اتاق خواب و پذیرایی از این عناصر زیبا ساز بهره ببریم و آن ها را در مکان های مختلف اتاق خود نصب کنیم.

 

تابلو پروانه

 

انواع آینه کاری مدرن دکوراتیو

دیوارپوش آینه ای

آینه کاری گرد

آینه کاری پازلی

آینه کاری با طرح های خاص

آینه کاری تایلو

 

 

 

انواع آینه کاری مدرن

آینه های تراش خورده

آینه های ونیزی

آینه های حجمی

 

تابلوآینه کاری با طرح های خاص

در این سبک از آینه کاری مدرن آینه ها در طرح های مختلف با ابعاد متناسب با فضای مورد نظر شما تهیه و نصب می شوند که زیبایی متفاوتی به محیط می بخشند. طرح هایی مانند پروانه، قلب، کشتی، ابر، قاصدک ،اسب و صدها طرح دیگر.


برچسب
تابلو تابلوآینه ایی تابلو آینه کاری تابلوتزیینی دکوراسیون تابلوتزیینی آینه کاری آینه کاری انواع قاب قاب آینه کار تابلو آینه کاری

نظرات